Дослідне виробництво

Загальна інформація

Державне підприємство „Дослідне виробництво Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України” (далі – Дослідне виробництво) є дослідною базою Інституту хімії високомолекулярних сполук (ІХВС) НАН України.

Дослідне виробництво є юридичною особою і самостійним виробничо-господарюючим суб’єктом, підпорядкованим ІХВС і НАН України.

Рішення про створення Дослідного виробництва було ухвалено Президією Академії наук УРСР 5 листопада 1970р..№ 335.

У 1971 р. було організовано Дослідне виробництво як самостійне госпрозрахункове підприємство. Його створення дозволило розширити контакти інституту з промисловістю.

На даний час понад 80% продукції Дослідне виробництво виготовляє по розробках інституту.

Структура:

  • Цех синтезу полімерних і олігомерних матеріалів;
  • Лабораторія контролю якості продукції;
  • Енергомеханічна ділянка;
  • Заводоуправління.
Основні напрями
виробничої діяльності:
  • Отримання дослідних і дослідно-промислових партій нових полімерних матеріалів, створених в наукових відділах інституту;
  • Розробка прогресивних технологій їх синтезу і переробки;
  • Напрацювання продукції з давальницької сировини за технологією і документацією Замовника;
  • Проведення лабораторією контролю якості продукції (ЛКЯ) вимірювань показників якості полімерних матеріалів (свідоцтво про атестацію за № ПТ-0171/07 від 25.06.07р.) Вимірювання здійснюються також для сторонніх організацій.
Директор Коломієць Оксана Миколаївна
Співробітники: 15 чоловік.
Дата заснування: 1971 р.
Досягнення:

Основні досягнення Дослідного виробництва

Поліуретанові клеї
ТУ У 88 193.040-98
     Завдяки можливості склеювання під водою, а також в середовищі нафтопродуктів клеї типу “Спрут” і “Стик” знайшли застосування в нафтовій, суднобудівельній, рибній, вугільній промисловості, сільськогосподарському будівництві і меліорації.
Клей “Спрут-4У”
ТУ У 88 193.040-98
Призначений для аварійного і планово-запобіжного ремонту суднових конструкцій, палуб, резервуарів нафтопереробного комплексу, підземних і підводних нафтогазопроводів. Конструкційний матеріал, водостійкий, холодного затвердження. Являє собою суміш основи клею, модифікованої добавки, ініціатора та прискорювача твердіння. Основними споживачами клею є суднобудівельна промисловість, ремонтні виробництва підземних та підводних нафтогазопродуктопроводів.
Клей “Спрут-12Б”
ТУ 88 УРСР 193.062-84
зі зм. № 1,2,3
Призначений для ремонту і гідроізоляції засобів зберігання і транспортування нафти і газу. Поліуретановий конструкційний клей холодного затвердження, 3-х пакувальний. Клей водо-, масло-, бензостійкий, не викликає корозії металів, володіє підвищеною нафтостійкістю до підтоварних вод. Температурний інтервал експлуатації від (-) 40 до (+) 100 оС.
Клей “Стик-8Р
поліуретановий
ТУ 88 України
193.065-88
Призначений для склеювання між собою гумових ущільнювачів і кріплення їх до пазів люкових кришок на судах необмеженого району плавання. Використання клею виключає застосування вулканізаторів і пресформ при склеюванні гумових защільнювачів, підвищує корозійний захист пазів закриттів. Не викликає корозії металів. Склеювання проводиться при температурах від 0 до 60 оС. Відносна вологість повітря при склеюванні не нижче 60 %. Температурний інтервал експлуатації клейових з’єднань від (-) 40 до (+) 100 оС. Клейове з’єднання вібро- і ударостійко, водо-, бензо-, масло-, грибо- і тропікостійко.
Клей «Стик 3-8»
ТУ 88 України
193.042-88
зі зм. 1,2,3,4
Призначений для склеювання і герметизації деталей з скла, алюмінію, кераміки, пластичних мас, бетону, гуми при ремонті суднових конструкцій (дерев’яні палуби, перегородки, трубопроводи). Поліуретановий клей холодного затвердження, однопакувальний. Не викликає корозії металів, може застосовуватися як в приміщеннях, так і на відкритому повітрі при температурі від (-) 30 до (+) 60оС. Температурний інтервал експлуатації клейових з’єднань від (-) 40 до (+) 80оС.
Клей-герметик
„Стик-Паз”
ТУ У 24.6-05417686-001:
2007
Клей застосовується для склеювання і герметизації дерев’яних палубних настилів суден; ремонту гумової ізоляції силового кабелю; в якості ущільнюючого матеріалу для герметизації фланцевих з’єднань кульових кранів магістральних газопроводів та інших видів робіт, пов’язаних з герметизацією та склеюванням, за винятком поверхонь, що контактують з питною водою та харчовими продуктами. Клей склеює та герметизує різні матеріали: метали, гуму, деревину, ДСП-плити, скло, склопластики, вуглепластики, поліуретани, кераміку, пластичні маси (крім поліетилену), бетон, полімерні конструкційні матеріали з різними коефіцієнтами лінійного термічного розширення та інші матеріали. Основними споживачами клею є судноремонтна і суднобудівна галузі промисловості, виконавці ремонтних робіт з ізоляції кабелів, герметизації фланцевих з’єднань кульових кранів та інших видів робіт, пов’язаних з герметизацією та склеюванням. Клей двокомпонентний : основа та твердник. Клей може застосовуватися як у приміщенні, так і на відкритому повітрі і не визиває корозії металу. Клей являє собою клей холодного твердіння.
Клей «СТИК-КАН»
ТУ 88 УРСР 193.063-90
Призначений для одержання клеєзварних з’єднань при використанні контактно-точкового зварювання через шар клею в автомобілебудуванні. У затверділому стані клей еластичний, витримує перепади температур від (-) 60 до (+)120оС, володіє підвищеною корозійною стійкістю. Двоупаковочний клей.
Клей постійної
клейкості (КПЛ-2)
ТУ 88 УРСР 95.017-90
зі зм. № 1
Призначений для нанесення на папір, картон, для аплікацій тканинних виробів. Однопакувальний клей.
Затверджувачі:
Затверджувач АТ-1
ТУ України 193.091-90
зі зм. № 1
Призначений для затвердження поліуретанових лаків, фарб, емалей. Випускають двох марок А і Б.
Марка А Розроблена для заміни затверджувача – діетіленгликольуретана (ДГУ), використовуваного для затвердження електроізоляційних лаків УР-231 і УРМ-2312. В порівнянні з ДГУ більш стійкий до дії вологи. Крім того, дозволяє скоротити час затвердження лаків в 4-5 разів. Покриття, одержані з використанням затверджувача АТ-1, за властивостями не поступаються покриттям на основі лаків з ДГУ
Марка Б Призначена для зниження температури сушки емалей марок МЛ, МЧ, АС від 100-130оС до 60-80оС протягом 30-45 хв. або до 20±2оС протягом 3-х годин (до ступеня затвердження 3). Максимальна твердість покриття досягається в цьому випадку протягом 72 годин.
Антифрикційні матеріали:
Склад для
механохімічної
обробки гільз
циліндрів двигунів
внутрішнього
згорання МХО-2
ТУ 88 України
95.037-93
Призначений для створення покриття на поверхні гільз блоку циліндрів двигунів внутрішнього згорання автомобільного, тракторного і сільськогосподарського машинобудування. Застосовується в повністю автоматизованому, безвідходному процесі обробки гільз при температурі (20±5)оС. Являє собою стабілізований лужний розчин солі.

Перспективні розробки:
(технологія виробництва дослідних зразків освоєна на Дослідному виробництві)

Композиція ЕПУ-ВМП Призначається для відновлення зношених стальних поверхонь. Являє собою дво компонентну пасту (основа, твердник) від темно-сірого до сіро-коричневого кольору. Основа – наповнена модифікована епоксидна смола. Твердник – наповнений твердник амінного типу.
Стик-К Термокріогенностійкий клей, працює в діапазонів від (-) 2530оС до (+) 2000оС. Приклеювання та ремонтно-відновлювальні роботи теплоізоляційних-теплозахисних покриттів.
Клей Стик-6 Володіє підвищеною адгезійною міцністю і швидкістю затвердження. Використовується для замазки тріщин двигунів внутрішнього згорання, ліквідації наслідків гідрокавітаційного зносу водяної оболонки двигунів.
Концентрат СОЖ Концентрат змащувально-охолоджуючих рідин для магнітно-абразивної обробки металів.
Клей каучуковий КН-3 Призначений для приклеювання ПВХ-плиток, лінолеуму, кахлю, дерев’яних виробів до бетонних, кам’яних і дерев’яних поверхонь, цементних стягувань, штукатурки і деревно-волокнистих плит.

Контактна інформація

E-mail: DV_IXVS@ukr.net
Телефон: +38 (044)292-72-10, 296-88-97, 559-63-11.
Факс: +38 (044) 292-60-47