Програма для вступу в авспірантуру за спеціальністю –
хімія високомолекулярних сполук
Органічні та неорганічні полімери. Карболанцюгові, гетероланцюгові та елементоорганічні полімери. Природні і синтетичні високомолекулярні сполуки. Лінійні, розгалужені та сітчасті полімери. Гомополімери, ко-полімери, блок-ко-полімери, прищеплені полімери. Термопластичні та термореактивні полімери. Пластмаси. Наповнені полімери.
Полімеризація. Види полімеризації. Радикальна та йонна (катіонна та аніонна) полімеризації. Способи ініціювання. Ініціатори (стадії процеса, ініціювання, ріст та обрив ланцюга). Теломеризація і теломери. Ко-полімеризація. Будова мономерів та реакційна здатність. Методи проведення полімеризації та ко-полімеризації.
Поліконденсація. Види та закономірності реакцій поліконденсації. Реакційна здатність фікційних груп мономерів. Співвідношення реагентів і молекулярна маса. Методи проведення реакцій поліконденсації.
Полімераналогічні перетворення. Реакція структурування полімерів (вулканізація та прищеплення).
Карболанцюгові полімери. Поліетилен високого та низького тиску. Поліпропілен, поліізобутилен, полібутадієн, поліхлоропрен, ПВХ, ПТФЕ, ПВС, полімерні кислоти, полімери стирола та його похідних.
Гетероланцюгові полімери. Оксигенвмісні полімери. Етери та естери (поліоксіалкилени, поліепоксиди). Поліакрилати, поліангідриди, полікарбонати.
Нітрогенвмісні полімери. Поліаміни, поліаміди, полісечовини, поліуретани, поліаміди.
Елементний аналіз, ІЧ- та УФ-спектроскопія, ЯМР, рентгеноструктурний аналіз. ДСК (диференційна сканувальна калориметрія), мас-спектрометрія, рН-метрія, методи визначення молекулярних мас полімерів.